RHODIUS Schleifwerkzeuge GmbH & Co. KG


 • Tarcze do cięcia i szlifowania RHODIUS

 • GEDORE Polska Sp. z o.o. jest także bezpośrednim partnerem handlowym oraz dystrybutorem wyrobów firmy RHODIUS - niemieckiego producenta artykułów ściernych.

  W ofercie firmy RHODIUS znajdują się m.in. następujace artykuły:

  XT8 - cienkie tarcze do cięcia stali, także nierdzewnej, tylko 0,8mm grubości !
  Niepokonane narzędzie do obróbki cienkich blach (do 2,5 mm grubości ścianki). Wyraźnie silniejsze i twardsze od zwykłych tarcz do cięcia, wykonają cieńsze cięcie przy użyciu mniejszej siły nacisku niż zwykle. Minimalnie tworzące się zadziory i czystsze miejsca cięcia powodują znaczące skrócenie się czasu dodatkowej obróbki przez co Użytkownik wyraźnie odczuje polepszenie się warunków pracy. Drastyczne zredukowanie ilości wytwarzanego ciepła nie powoduje zmiany koloru obrabianego materiału. Przy materiałach lakierowanych i ocynkowanych dzięki nie wysokiej tempetraturze nie zmienia się granica cięcia, lakier nie zmienia koloru. Nie zawiera zanieczyszczeń siarkowo-żelazistych i nadaje się do obróbki stali nierdzewnej.

  XT10 - cienkie tarcze do cięcia stali, także nierdzewnej
  Prawie legenda. Najsilniejsza w obróbce stali nierdzewnej skrawa bardzo mocno w krótkim czasie cięcia. Produkt nie zawiera związków żelaza i siarki oraz oferuje stosującemu najwyższą jakość, co w połączeniu z wysoką precyzją i niewiarygodną wprost żywotnością daje rewelacyjne wyniki.

  XT38 - cienkie tarcze do cięcia stali, także nierdzewnej
  Tarcze nie zawierająca wtrąceń żelazisto-siarkowych, przeznaczone do stali szlachetnej. Jeden z bestsellerów. To niezawodne, precyzyjne narzędzie pracuje szybko, dokładnie i z dużą siłą. Tarcza XT38, o krótkim czasie cięcia i wysokiej żywotności, oferuje odpowiedni stosunek ceny do wydajności, a zatem skrawa doskonale ekonomicznie.

  XT70 - cienkie tarcze do cięcia stali, także nierdzewnej
  Tarcza XT70 przeznaczona jest do cięcia stali czarnej i stali szlachetnej, posiada dużą żywotność. Jako tarcza nie zawierająca wtrąceń żelazisto-siarkowych, jest niedrogą alternatywą dla profesjonalistów.

  XT20 - cienkie tarcze do cięcia stali czarnej

  Czysta moc! Za oznaczeniem XT20 kryje się najmocniejsza tarcza do obróbki stali czarnej. Pierwszorzędny produkt dla profesjonalnych użytkowników oferuje niezwykłą moc i komfort pracy w połączeniu z wysoką precyzją i dużą żywotnością. Wydajność tej tarczy spowoduje również odczuwalny przyrost mocy Państwa szlifierki kątowej.

  XT67 - cienkie tarcze do cięcia stali czarnej
  Jest bestsellerem wśród tarcz do obróbki stali! Niezawodna, bardzo dokładna, o krótkim czasie cięcia i dużej żywotności, jest precyzyjnym narzędziem, niezastąpionym elementem wyposażenia każdego profesjonalisty. Z powodu jej dobrego stosunku ceny do wydajności, tarcza XT67 tnie bardzo ekonomicznie.

  XT24 - cienkie tarcze do cięcia aluminium i metali nieżelaznych
  Wytrzymała, profesjonalna tarcza do obróbki aluminium i innych metali nieżelaznych jest tarczą tnącą o wybitnie wysokiej wydajności. Jej specjalne wypełnienie uniemożliwia zatykanie się tarczy i gwarantuje w ten sposób większą wydajność oraz precyzyjne cięcie przy wysokiej żywotności. Dzięki niewielkiej grubości tarczy, redukuje się ilość wydzielanego pyłu.

  XT66 - cienkie tarcze do cięcia kamienia
  Precyzyjne narzędzie do obróbki kamienia. Niedroga alternatywa diamentowych tarcz tnących. Do dokładnego wycinania, o czystej krawędzi cięcia, przy zminimalizowanym wyłamywaniu się szkliwa obrabianej glazury.

  FT38 - tarcze do cięcia stali, także nierdzewnej oraz szlachetnej
  Specjalna tarcza do obróbki stali szlachetnej. Najmocniejsza tarcza tnąca o grubości powyżej 2 mm do pracy ze stalą szlachetną. Wysokogatunkowy, specjalny korund zapewnia mocne cięcie przy dużej żywotności. Nie zawiera wtrąceń żelazisto-siarkowych.

  FT36 - tarcze do cięcia stali, także nierdzewnej
  Tarcza FT36 tnie lekko przy dobrej żywotności. Nie zawiera wtrąceń żelaza i siarki.

  FT67 - tarcze do cięcia stali czarnej
  Tarcza o wysokiej wydajności, do obróbki stali, przeznaczona do cięcia powierzchni cienkich i grubych. Przy doskonałej wydajności cięcia, gwarantuje ona bardzo wysoką żywotność oraz pozwala na bardzo szerokie zastosowanie.

  FT33 - tarcze do cięcia stali czarnej
  Jej moc sprawia, że tarcza ta jest uniwersalna. O jej doskonałych wynikach świadczy to, iż swoje zastosowanie znajduje w pracy z profilami pełnymi, rurami i kształtownikami, a szczególnie przy obróbce stali hartowanej. Dzięki swemu uniwersalnemu zastosowaniu i wysokiej jakości pracy, tarcza ta gwarantuje dobry stosunek ceny do wydajności.

  KSM - tarcze do cięcia stali czarnej
  Dobra żywotność i lekkie cięcie są najlepszymi gwarancjami nie tylko przyjemnej, ale i ekonomicznej pracy. Tarcza KSM, dzięki tym zaletom i atrakcyjnej cenie, jest klasykiem wśród tarcz do cięcia metalu.

  FT24 - tarcze do cięcia aluminium i metali nieżelaznych
  Jest tarczą do cięcia o wysokiej wydajności, przeznaczoną do obróbki aluminium oraz metali nieżelaznych „mażących się". Tarcza FT24 jest zarówno wytrzymałym, jak i odpornym na obciążenia profesjonalnym produktem. Specjalne wypełnienie uniemożliwia wnikanie zabrudzeń, nawet przy ciągłym używaniu i gwarantuje dużą wydajność oraz ostre cięcie przy dużej żywotności.

  FT66 - tarcze do cięcia kamienia
  Najmocniejsza tarcza do cięcia kamienia, tnie ekstremalnie szybko i powoduje minimalne łamanie się brzegów ciętego materiału. Jest szczególnie odpowiednia do obróbki marmuru.

  FT44 - tarcze do cięcia kamienia
  Ogólne zastosowanie do obróbki kamienia, umożliwia optymalne cięcie z minimalnym łamaniem się brzegów. Uniwersalność zastosowania sprawia, iż tarcza FT44 daje doskonałe rezultaty w pracy.

  KSS - tarcze do cięcia kamienia
  Gruboziarnista tarcza do cięcia, tnie szybko i posiada dużą żywotność. Oferuje dobry stosunek ceny do wydajności przy obróbce kamienia.

  FT30 - tarcze do cięcia stali czarnej
  Klasyk firmy Rhodius: wypróbowana standardowa tarcza do różnorodnych zadań przy cięciu stali. Powoduje dużą wydajność elektrycznych i benzynowych maszyn do cięcia. Może być również używana w maszynach z napędem hydraulicznym.

  FT40 - tarcze do cięcia kamienia
  Klasyk firmy Rhodius: wypróbowana standardowa tarcza do różnorodnych zadań przy cięciu kamienia. Powoduje dużą wydajność elektrycznych i benzynowych maszyn do cięcia. Może być również używana w maszynach z napędem hydraulicznym.

  RS48 - tarcze do szlifowania stali, także nierdzewnej
  Najmocniejsza wśród tarcz do zdzierania firmy Rhodius! Dzięki bardzo dużej mocy jest specjalną tarczą do zdzierania przy obróbce stali szlachetnej. Ze względu na swoją wyśmienitą żywotność jest wyjątkowo ekonomiczna. Wyjątkowa przydatność tarcz RS48 do szlifierek pneumatycznych i szlifierek o wysokiej częstotliwości sprawia, że te tarcze do zdzierania, z korundem cyrkonowym, niezawierające wtrąceń żelazisto-siarkowych są produktami o naprawdę wysokiej wydajności.

  RS38 - tarcze do szlifowania stali, także nierdzewnej
  Tarcza RS38 ma podstawę by być bestsellerem firmy Rhodius! Tarcza do zdzierania, niezawierająca wtrąceń żelazisto-siarkowych, szlifuje lekko i oferuje, przy wysokiej mocy skrawania, bardzo dobrą żywotność. Jej doskonały stosunek ceny do wydajności sprawia, iż jest ona od lat bestsellerem.

  RS67 - tarcze do szlifowania stali czarnej
  Wysoka żywotność! Wysoka moc skrawaniem! Niewielki nakład energii przy jej użyciu! To są trzy czynniki, które świadczą o doskonałym poziomie wydajności. Lekko szlifująca tarcza do zdzierania jest Top-Produktem wśród tarcz przeznaczonych do szlifowania stali. Oszczędność czasu osiągana dzięki wysokiej wydajności zdzierania materiału i wyśmienita żywotność świadczą o jej doskonałym stosunku ceny do wydajności.

  RS2 - tarcze do szlifowania stali czarnej
  Ta uniwersalna tarcza do zdzierania nadaje się szczególnie do obróbki twardych materiałów, do stali stopowych i wysokostopowych. Nie zalecane do stali nierdzewnych. Dzięki wysokiej mocy skrawania, tarcza RS2 szlifuje efektywnie, przy wysokiej żywotności.

  KSM - tarcze do szlifowania stali czarnej
  Dobra żywotność i lekki szlif najlepiej świadczą o tym, że tarcza ta zapewnia zarówno przyjemną, jak i ekonomiczną pracę. Tarcza KSM dzięki swym zaletom i atrakcyjnej cenie jest klasykiem wśród tarcz do zdzierania metali.

  RS24 - tarcze do szlifowania aluminium i metali nieżelaznych
  Tarcza specjalna firmy Rhodius do szlifowania aluminium. Tarcza RS24 zapewnia bardzo dobrą wydajność pracy przy dużej żywotności. Specjalne wypełnienie uniemożliwia wnikanie zabrudzeń i umożliwia w ten sposób efektywny, ciągły szlif.

  RS66 - tarcze do szlifowania kamienia i żeliwa
  Uniwersalna w zastosowaniu! Ta tarcza do zdzierania przeznaczona jest do obróbki kamienia i żeliwa, przekonuje o swej skuteczności wysoką żywotnością i dużą mocą skrawania na przykład przy płaskich szlifach, bądź też czyszczeniu żeliwa.

  LSZ-F Vision - tarcze listkowe do szlifowania - WIDZISZ SZLIFOWANY ELEMENT !!!
  Większy przegląd podczas szlifowania!
  Tarcza LSZ-F Vision - przez nią zawsze widzisz co i gdzie szlifujesz i to przy niesamowicie chłodnym
  i równomiernym szlifie. Zredukowanie temperatury na powierzchni zmniejsza kruszenie się materiału,
  a zatem minimalizuje potrzebę uciążliwego sprzątania po pracy. Zmniejszenie błędów przy obróbce obniża również wybrakowanie materiału. Tarcza LSZ F Vision przydaje się przy obróbce cienkich blach
  i przekrojów pełnych. Szczególnie dobre efekty przynosi przy szlifowaniu płaskim, jak i pod kątem, przy gratowaniu i usuwaniu rdzy, przy obróbce spawów oraz obróbce blach. Idealna również przy wygięciach lub wypukłych powierzchniach. Również doskonale wygładza powierzchnie lakierowane, masy zacierowe, drewno, a nawet tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem szklanym. Nie zawiera wtrąceń żelazisto-siarkowych.
  LSZ-F / LGZ-F - tarcze listkowe do szlifowania
  LSZ-F (kształt wypukły) oraz LGZ-F (kształt prosty): wielolistkowa tarcza do szlifowania z nośnikiem z włókna szklanego jest uniwersalna i optymalizuje proces pracy poprzez agresywne szlifowanie i wysoką żywotność. Tarcza ta z wysokogatunkowym korundem cyrkonowym i specjalnym wypełnieniem zapewnia wyjątkowo chłodny szlif. Przy obróbce stali szlachetnej tarcza LSZ-F / LGZ-F osiąga najlepszą moc skrawania przy wysokiej żywotności. Tarcza LSZ-F / LGZ-F jest doskonała do szlifowania płaskiego i pod kątem. Nie zawiera wtrąceń żelazisto-siarkowych.

  LSZ-F1 / LGZ-F1 - tarcze listkowe do szlifowania
  Bardzo dobra wydajność przy obróbce stali szlachetnej i zwykłej. Tarcze LSZ-F1 (kształt wypukły) / LGZ-F1 (kształt prosty) zapewniają wysokiej jakości skrawanie. Wysokogatunkowy korund cyrkonowy zapewnia bardzo chłodny szlif. Tarcze LSZ-F1 i LGZ-F1 z nośnikiem z włókna szklanego są doskonałe do szlifowania płaskiego i pod kątem oraz posiadają wysoką żywotność. Nie zawierają wtrąceń żelazisto-siarkowych.

  LSZ-P1 - tarcze listkowe do szlifowania, z nośnikiem z poliamidu
  Bardzo dobra wydajność przy obróbce stali szlachetnej i zwykłej. Tarcza LSZ-P1 charakteryzuje się wysoką jakością skrawania. Zawiera wysokogatunkowy korund cyrkonowy, zapewniający bardzo chłodny szlif. Wypukły kształt tej wielolistkowej tarczy do szlifowania, ze wzmocnionym nośnikiem z poliamidu, jest doskonały do szlifowania powierzchni płaskich. Tarcza ta posiada dużą żywotność.
  Nie zawiera wtrąceń żelazisto-siarkowych.

  LSZ-F2 - tarcze listkowe do szlifowanania
  Wielolistkowa tarcza do szlifowania (kształt wypukły) z nośnikiem z włókna szklanego, o wysokiej mocy skrawania dzięki korundowi cyrkonowemu i dobrej żywotności, dla użytkowników wymagających dobrej wydajności za niewielką cenę. Płaskie ułożenie listków umozliwia również pracę w zwężeniach i rowkach z bardzo dobrymi wynikami szlifowania. Nie zawierają wtrąceń żelazisto-siarkowych.

  LSA-F1 - tarcze listkowe do szlifowania
  Tarcza LSA-F1 (tarcza wypukła) jest wielolistkową tarczą do szlifowania stali zwykłej (czarnej) na bazie korundu zwykłego i nośnika z włókna szklanego. Przynosi doskonałe rezultaty przy szlifowaniu płaszczyzn i szlifowania boków.

  LSA-P1 - tarcze listkowe do szlifowania
  Tarcza LSA-P1 jest wielolistkową tarczą do szlifowania (kształt wypukły), z korundem zwykłym i nośnikiem z poliamidu. Przynosi bardzo dobre efekty przy szlifowaniu płaskim i pod kątem.


  Pełen katalog zawierający produkty firmy RHODIUS dostępny jest w dziale "Do pobrania"